پیام تسلیت انجمن کتابداری به مناسبت درگذشت استاد علی‌اکبر آقابخشی

04 مرداد 1397

با کمال تاسف اطلاع یافتیم استاد علی اکبر آقابخشی دار فانی را وداع گفتند. انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران با گرامیداشت یاد این همکار پیشکسوت، از خداوند متعال برای بازماندگان شکیبایی و طول عمر آرزو می کند.

زنده یاد آقابخشی از همکاران با سابقه و فعال مرکز مدارک علمی (پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران) بودند و در طول حیات 70 ساله خویش، آثار علمی مهمی را در حوزه سندداری و اطلاع رسانی به جامعه علمی و حرفه ای ایران عرضه کردند.

استاد آقابخشی از نخستین سال های تاسیس مرکز اسناد فرهنگی آسیا در سال 1356 با آن همکاری داشتند که ترجمه کتاب ارزشمند "عروسک های خیمه شب بازی و نقش آن ها در اجتماع" از جمله آثار این همکاری ها است. استاد آقابخشی همچنین آثار موثر و ماندگاری را چه به صورت مستقل و چه با همکاری دیگران پدید آورد که از جمله آن ها می توان به کتاب های مبانی نظام ها و خدمات اطلاعاتی، نمایه سازی همارا، فرهنگ علوم سیاسی، واژه نامه کتابداری و دکومانتاسیون، کتابشناسی کتابشناسی ها و اصطلاح نامه نما اشاره کرد.

روحشان شاد، یادشان گرامی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران- 3 مرداد 1397 

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…