همایش‌ها

اندیشگاه فرهنگی با مشارکت دفتر امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نشستی را با عنوان آینده کتابخانه ها با حضور پاول هاوکینز مدیر نظام کتابخانه ای و بنیاد کتابخانه های کنزاس و دکتر محمد زره ساز عضو هیئت مدیره انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی و دبیر علمی کنگره پنجم متخصصان علوم اطلاعات برگزار می کند.

به گزارش دبیرعلمی دومین کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی: مالکیت فکری، مهلت ارسال اصل مقاله تا تاریخ 15 دی 1395 تمدید شده است.

نخستين همايش تعالي آموزش علم اطلاعات و دانش‌شناسي ايران، روز شنبه 17 اسفند ماه 1392 از ساعت 9 تا 12 در تالار اجتماعات كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، با همکاری کمیته برنامه‌ريزي و ارزشيابي و كميته آموزش انجمن و با حمايت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار خواهد شد. در اين همايش گروه‌هاي آموزشي علم اطلاعات و دانش‌شناسي از سراسر كشور كه در فرآيند ارزيابي انجمن شركت كرده‌ و اطلاعات خود را در خصوص شاخص‌ها و معيارهاي انجمن ارائه نموده‌اند مورد تقدير قرار خواهند گرفت. شركت افراد در همايش براي اعضاي انجمن علمي كتابداري و اطلاع‌رساني، اعضاي هيئت علمي و دانشجويان علم اطلاعات و دانش‌شناسي آزاد است.

تقدير از اهتمام‌كنندگان به تعالي در حوزه آموزش علم اطلاعات و دانش‌شناسي

انجمن علمي كتابداري و اطلاع‌رساني ايران در نخستين همايش تعالي آموزش علم اطلاعات و دانش‌شناسي در ايران، از گروه‌هاي آموزشي علم اطلاعات و دانش‌شناسي (كتابداري و اطلاع‌رساني) كه اهتمام ويژه به امر كيفيت و تعالي در آموزش داشته‌اند تقدير به عمل مي‌آورد.

نخستین کنفرانس کتابخانه های دیجیتال فردا 9 بهمن ماه 1392

برای مشاهده برنامه کنفرانس

ثبت نام اولين كنفرانس ملي كتابخانه ديجيتالي تا پنجم دي تمديد شده است. علاقه مندان مي توانند جهت ثبت نام در كنفرانس و يا كسب اطلاعات بیشتر به وبگاه کنفرانس مراجعه فرمایید.

طبق تصويب كميته دائمي، قرار شد از اشخاص حقوقي براي ارائه گزارش تجربيات خود در زمينه راه‌اندازي و بهره‌برداري از كتابخانه‌ ديجيتالي دعوت شد. علاوه بر روال معمول كنفرانس‌هاي علمي در بيان نتايج پژوهش‌هاي انجام شده در قالب مقاله‌هاي علمي، كنفرانس كتابخانه‌هاي ديجيتالي در صدد است بستري را فراهم كند كه در آن مخاطبان از تجربه‌هاي عملي بهره‌مند شوند.

به اطلاع کلیه کتابداران میرساند، با توجه به برگزاری همایش ملی هر کتابخانه یک رصدخانه، کتاب چکیده مقالات این همایش به زودی از طریق همین سایت منتشر خواهد شد.

منبع : لیزنا

چهارشنبه, 04 بهمن 1391 ساعت 08:04

همایش ملی «هر کتابخانه یک رصدخانه» توسط انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران با همکاری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و سازمان اسناد و کتابخانه ملی روز سه شنبه سوم بهمن، در سالن همایش های بین المللی کتابخانه ملی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار لیزنا، این همایش با سخنان رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران و ارائه مقالاتی از سوی حميد‌رضا جمالي مهموئي، دبير علمي همايش، سيدابراهيم عمراني، سرپرست مركز اطلاعات و مدارك علمي ايران و دكتر مهدي عليپور حافظي، استاديار پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، دکتر باربارا تیلت و آرنولد هیرشون در بخش صبح، برگزار شد.

نظر به استقبال متقاضيان جهت ثبت نام در همايش ملي يك كتابخانه يك رصدخانه،‌ به اطلاع ميرساند مهلت ثبت نام در اين همايش تا پايان روز يكشنبه اول بهمن 1391 تمديد شده است. لذا متقاضيان مي توانند در تا تاريخ مذكور نسبت به ثبت نام خود با مبلغ قبلا اعلام شده اقدام نمايند.

محورهای همایش: 
  • خدمات نوين و مخاطبان جديد
  • نيازهاي تخصصي انساني و مهارتي
  • نيازهاي ابزاري، نرم­افزاري و سيستمي
  • فرآيندها و سيستم­هاي مديريتي
  • ارزیابی کتابخانه‌ها در فضای جدید
  • مطالعه نمونه‌های موفق
صفحه 1 از 2

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…